E174 - Дуже низька небезпека

Срібло (харчова добавка Е174) - пластичний ковкий метал білого кольору. Має високий рівень пластичності, високу теплопровідність і має найвищу електропровідність серед усіх металів. Срібло має відносно низьку реакційну здатність, тому не розчиняється у соляній та розведеній сірчаній кислотах. Але в окисному середовищі срібло розчиниться, наприклад, в азотній кислоті, гарячої концентрованої сірчаної кислоти.

Застосування

Срібло іноді використовується у фільтруючих системах для дезінфекції питної води, але використання срібла для дезінфікування води, призначеної для дитячого харчування, заборонено законодавчо. Колоїдне срібло, що пропагується, як ліки від усіх хвороб, не тільки не лікує людину, а й може завдати великої шкоди здоров'ю. При тривалому вживанні срібло викликає порушення функцій нирок, головний біль, хронічну втому, порушення травлення та неврологічні розлади. Але в малих дозах срібло вбиває безліч хвороботворних бактерій та підвищує імунітет людини. При зіткненні води зі сріблом вона може не псуватися дуже довгий час. У харчовій промисловості срібло використовують як харчову добавку з маркуванням Е174. Застосовується барвник Е174 досить рідко і в малих кількостях через свою високу вартість і специфічне застосування. Добавка Е174 може застосовуватись для зовнішнього оформлення ексклюзивних кондитерських виробів, наприклад весільних тортів. Крім харчової промисловості срібло застосовується у найрізноманітніших галузях. Але найчастіше срібло використовують: в електротехніці, для виготовлення контактів реле та багатошарових конденсаторів; у ювелірній промисловості, для виготовлення прикрас; у дзеркальній промисловості, для покриття однієї зі сторін скла.

Вплив на організм

У невеликих дозах речовина знищує хвороботворні мікроорганізми та зміцнює імунну систему. Взаємодія води із сріблом захищає її від зараження.

Допустима концентрація іонів срібла в організмі становить 7 міліграмів на добу. Регулярне вживання речовини у великих кількостях може спричинити пігментацію шкіри. Дерма набуває синюшно-металевого відтінку, хворого вигляду і підвищеної чутливості. Стан піддається корекції тривалим та інтенсивним терапевтичним курсом.

Також надлишок срібла загрожує погіршенням функціональності нирок, нервової системи, інших органів людського організму. Хвороби можуть супроводжуватися сильним головним болем, апатичності, загальною втомою організму та різким зниженням працездатності. Можливі локальні болі, сплутаність свідомості та порушення розумових здібностей.